Warning: file_get_contents(http://mrserge.lv/apps/eu_cookie/index.php): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/sv-ftp/public_html/lib.php on line 239

Kultūras portāls

SV.LV

 

 

2. Pasaules karš fotogrāfijās

Ir skaidrs, ka tagadējām paaudzēm pagājušā gadsimta lielākais pasaules notikums - 2. Pasaules karš -, nešķiet kaut kas šausminošs. Mēs esam pieraduši skatīties filmas par nacistiem, jaunieši un bērni spēlē datorspēles, kurās jāiznīcina nacistu cietokšņi, utt. Pagājušajā gadā Eiropas Parlamenta deputāti nobalsoja par rezolūciju, kurā nosoda gan nacionālsociālistiskā režīma un noziegumus, gan staļinistiskā režīma tirāniju un aicina visas valstis darīt pieejamus savus arhīvus par Otro pasaules karu. Rezolūcijā deputāti atzīst, ka «dažām tautām Otrā pasaules kara beigas nozīmēja jaunu tirāniju, ko radīja staļinistiskā Padomju Savienība».

Tādējādi tika radīts vēl viens biedējošais priekšstats - 2. Pasaules kara beigas bija komunisma uzplaukums un līdz ar to - okupēto nāciju baiso gadu sākums.

Katrs var palikt pie sava viedokļa, tomēr uzskatu, ka šī kara sekas ir pietiekami iespaidīgas, lai mēs kopīgi atzīmētu šo gadadienu, kas iezīmējas 8. maijā Eiropas valstīs un 9. maijā Krievijas teritorijā. Galu galā, labāk ir, kad tie baismīgie skati ar nacistiem un viņu spīdzināmajiem kambariem paliek slimajās datorspēļu un filmu izstrādātāju realizētajās idejās, nevis realitātē.

Teksts: Sergejs Bižāns. Foto: No Krievijas muzeju arhīvu kolekcijām.

2006-05-09

 

Kultūras portāls SV.LV pašlaik darbojas arhīva režīmā un jaunas fotogalerijas tiek pievienotas tikai retumis. Mēs ļoti ceram, ka kādreiz projekts tiks atjaunots un atkal būs iespēja vienkopus uzzināt, kas notiek kultūras vidē Baltijas reģionā, sekojot notikumiem gan ziņu, gan fotogrāfiju, gan video un audio materiālos.

 

Jebkuras informācijas pārpublicēšana, daļēja vai pilnīga izmantošana bez rakstiskas saskaņošanas ar SV.LV redakciju ir stingri aizliegta. © SV.LV, 2001—2014

Kultūras portāls SV.LV E-pasts: redakcija@sv.lv. Ar lepnumu hostējamies uz VALSTS.LV serveriem kopš 2002. gada. SV.LV dizains un programmēšana — stereovaccine.

Lietām, kas tagad notiek un kā tās notiek ir paredzēts Mr. Serge blogs, tur arī tiek rakstīti jaunumi.