Warning: file_get_contents(http://mrserge.lv/apps/eu_cookie/index.php): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/sv-ftp/public_html/lib.php on line 239

Kultūras portāls

SV.LV

 

 

«Telefon Tel Aviv» koncerts Turīnas (Itālija) klubā «Hiroshima Mon Amour»

Cilvēkiem, kuriem grupa «Telefon Tel Aviv» izsaka tikpat daudz, cik adenitrifosforskābes ķīmiskā formula paskaidrošu - grupa nāk no Ņūorleānas (ASV) un izpilda kaut ko pavidam «ambient techno», elektroniskajai mūzikai, tai visā piejaucot labu devu klasiskās mūzikas piegaršas. Bet tiem, kam arī šis teksts neko neizsaka, noteikti palīdzēs tas, ka grupa, kuras sastāvā ir divi puiši - Džošua Eistis un Čārlzs Kūpers (Joshua Eustis, Charles Cooper) pēc sava pirmā albuma «Fahrenheit Fair Enough» aizdošanas 2001. gada septembrī. ir veidojuši remiksus «Nine Inch Nails» albumā «Things Falling Apart» iekļautajām kompozīcijām.

Pirmā satikšanās ar Džošua un Čārlza mūziku, kā jau tas mūsdienās ir ierasts, sanāca caur paziņu mp3 mājas kolekciju (paldies SVLV kreatīvajam redaktoram par to, ka viņš ir). Tūlītēja aizraušanās ar šo mūziku līdzinās narkotisko vielu lietošanai - pēc pāris reižu noklausīšanās gribās vienīgi vēl un vēl. Salīdzinājumam koncerts bija ārprātīgi savādāks nekā ieraksts - skaņas efekti daudz griezīgāki, bass daudz dobjāks un skaņu celiņi daudz izstieptāki. Pēc koncerta Džošua uz jautājumu, kas tad ir vissarežģītākais viņu mūzikas veidošanā atbildēja: «Visgrūtāk ir kad mēs rakstāmies. Mums katrs koncerts ir oriģināls. Katru reizi kaut ko izdomājam no jauna, bet ierakstā, kad jāiespēle viss vairākas reizes, vajag, lai sanāk «pa tīro», bet baigi grūti it noimprovizēt vēlreiz tieši tāpat».

Puiši, kas par savu lielāko muzikālo iespaidotāju uzskata Herbiju Henkoku, zem nosaukuma «Telefon Tel Aviv» darbojās jau piecus gadus un šai laikā ir izdevuši divus albumus kā arī uzrakstījuši skaņu celiņu Kailija Kūpera filmai «New Port South». Vēl jāpiezīmē, ka strādājot ar «Nine Inch Nails» remiksiem, «Telefon Tel Aviv» darbojās kopā ar Deniju Lohneru (Danny Lohner), cilvēku, kas ir atbildīgs par tādiem hitiem kā «The Perfect Circle» dziesmām «Judith» un «The Hollow» kā arī Eminema «The Way I Am».

Papildus info: «Telefon Tel Aviv» mājaslapā.

Teksts/foto: Sergejs Bižāns.

2004-12-16

 

Kultūras portāls SV.LV pašlaik darbojas arhīva režīmā un jaunas fotogalerijas tiek pievienotas tikai retumis. Mēs ļoti ceram, ka kādreiz projekts tiks atjaunots un atkal būs iespēja vienkopus uzzināt, kas notiek kultūras vidē Baltijas reģionā, sekojot notikumiem gan ziņu, gan fotogrāfiju, gan video un audio materiālos.

 

Jebkuras informācijas pārpublicēšana, daļēja vai pilnīga izmantošana bez rakstiskas saskaņošanas ar SV.LV redakciju ir stingri aizliegta. © SV.LV, 2001—2014

Kultūras portāls SV.LV E-pasts: redakcija@sv.lv. Ar lepnumu hostējamies uz VALSTS.LV serveriem kopš 2002. gada. SV.LV dizains un programmēšana — stereovaccine.

Lietām, kas tagad notiek un kā tās notiek ir paredzēts Mr. Serge blogs, tur arī tiek rakstīti jaunumi.