Warning: file_get_contents(http://mrserge.lv/apps/eu_cookie/index.php): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/sv-ftp/public_html/lib.php on line 239

Kultūras portāls

SV.LV

 

 

Ceļojums gar Kurzemes jūrmalu piedzīvojumu meklējumos

Šķiet, vasaras lutināts, teju vai katrs otrais jaunietis bija izdomājis doties kādā tuvākā vai tālākā pārgājienā. Cits gar upes krastiem, cits – apkārt lielajiem ezeriem. Tomēr vispopulārākie šajā ziņā bija pārgājieni gar jūru.

Šis ceļojums aizsākās ar sāpošu galvu no iepriekšējās nakts pasākumiem kaut kur pilsētas džungļos, tam sekojošo draugu pārliecināšanu par pārgājiena būtiskumu un pēcāku ceļošanu uz pašiem Latvijas ziemeļrietumiem - Kolkas ragu.

Jau pusceļam pāri tikuši, mēģinājām atrast kādu naudas apmaiņas punktu, ar to šai gadījumā saprotot naudas apmainīšanu pret pārtikas un ne tikai pārtikas produktiem. Veiksmīgākā apstāšanās vieta izrādījās pie pirmajā attēlā redzamā rūķīša. Ja kāds atgādinās, kā to vietu sauc, būšu ļoti pateicīgs. Iestiprinājušies un krājumus papildinājuši devāmies tālākās gaitās līdz Kolkai, kur, paralēli tūrisma programmai uz vietējām baznīcām kā līdzjutēji ņēmām dalību arī Latvijas bruņoto spēku sporta spēlēs. Neko, jautri. Katrā ziņā tieši tur sākās mīlestība pret butēm, ar kurām pēcāk izveidosies cieša saistība...

Nedaudz papildus informācijas. 23. jūlijā (dienu iepriekš) no Ventspils uz Kolku devās tūristu grupa, kurai mums ar savu grupu bija jāpievienojās Mazirbē, kas pēc visiem mūsu aprēķiniem bija ceļojuma vidus. Mazirbē atrodas ļoti ļoti jauks krodziņš ar nosaukumu «Bute». Šis krodziņš pēcāk vēl tika apmeklēts vairākas reizes arī pēc šī lieliskā pasākuma.

Līdz Mazirbei pēc Kolkas arhitektūras, rūķīša veikala alkohola piedāvājuma un bruņoto spēku vituves izbaudīšanas ceļš ne ar ko interesantu neiezīmējās, ja nu vienīgi ar to, ka ceļš tur ir briesmīgs. Nonākuši Mazirbē sakontaktējām jau pieminētos kājāmgājējus no Ventspils, kas paziņoja, ka līdz Mazirbei šodien nenokļūšot un tāpēc tikšanās esot jāpārliek kādus 20km pirms šī miestiņa. Ok, šoferis mūs aizved līdz norādītajai vietai 20km pirms Mazirbes un tur arī izsēdina, pats devies sev vien zināmos virzienos un uz atvadām nomurkšķējis «Uz nesatikšanos!». Pēc otrās sakontaktēšanās izrādās, ka brigāde «Ventspils - Kolka» jau sen ir aizstopējuši līdz Mazirbei un gatavo mums pārsteigumu pilnu sagaidīšanu.

Ja jūs zinātu, cik daudz kaimiņzemes leksikona sastāvdaļu tai brīdī var atcerēties! Labi vēl, ka rūķīša veikala dāsnais pārtikas produktu klāsts vēl joprojām klunkšķ somā un ar to vismaz nav problēmas.

Šai brīdī notiekti vajadzētu izstāstīt, kā viens no mūsu komandas biedriem nokārto savas dabīgās vajadzības mežā un paliek bez zeķēm, bet to gan jau viņš pats spēs nokomentēt tiktāl, cik vien to vēlēsies darīt...

Beidzot atskartu jēgu vārdu salikumam «Ilgais ceļš kāpās». Vairāku stundu intensīva soļošana, upes forsēšana un dziesmu dziedāšana, tas ir īstais pasākums piedzīvojumu meklētājiem! Iestājoties krēslai ieraugām pazīstamus siluetus skrienam pretim – jā, tie ir viņi! Dāsni dažādiem krievu valodas populārākajiem vārdiem apdziedātie biedri! Pa to laiku, kamēr mēs soļojām, jaunieši veiksmīgi ir noskaidrojuši, kur atrodas augstāk pieminētais krogs «Bute», kādās cenās tur ir dažādi produkti un ka šovakar mēs varētu viņu apmeklēt.

Dažādu apsvērumu dēļ šeit savs stāstījums ir jāpārtrauc un jāatsāk jau ar nākamo rītu. Sāpoša galva. Skriešana uz vietējo veikalu, lai iemainītu naudu pret pārtikas un ne tikai pārtikas produktiem. Ilgais ceļš mājup. Šoreiz ar sabiedrisko transportu... Deja vu...

Stāstītājs: Sergejs Bižāns. Lomās: A un B komandas, šoferis, Latvijas bruņotie spēki, rūķītis un citi. Foto: Sergejs Bižāns.

2004-07-24

 

Kultūras portāls SV.LV pašlaik darbojas arhīva režīmā un jaunas fotogalerijas tiek pievienotas tikai retumis. Mēs ļoti ceram, ka kādreiz projekts tiks atjaunots un atkal būs iespēja vienkopus uzzināt, kas notiek kultūras vidē Baltijas reģionā, sekojot notikumiem gan ziņu, gan fotogrāfiju, gan video un audio materiālos.

 

Jebkuras informācijas pārpublicēšana, daļēja vai pilnīga izmantošana bez rakstiskas saskaņošanas ar SV.LV redakciju ir stingri aizliegta. © SV.LV, 2001—2014

Kultūras portāls SV.LV E-pasts: redakcija@sv.lv. Ar lepnumu hostējamies uz VALSTS.LV serveriem kopš 2002. gada. SV.LV dizains un programmēšana — stereovaccine.

Lietām, kas tagad notiek un kā tās notiek ir paredzēts Mr. Serge blogs, tur arī tiek rakstīti jaunumi.