Warning: file_get_contents(http://mrserge.lv/apps/eu_cookie/index.php): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/sv-ftp/public_html/lib.php on line 239

Kultūras portāls

SV.LV

 

 

Viestura Kairiša izrādes «Sapnis vasaras naktī» izrādes aizkulišu fotogrāfijas

«Sapnis vasaras naktī» ir apslēptas enerģijas avots. Mūsu mērķis ir atbrīvot šo enerģiju. Enerģijas nesēji, atbrīvotāji ir bērni, tā par izrādi stāsta tās režisors Viesturs Kairišs. «Sapnis vasaras naktī» ir viens no izcilākajiem renesanses laika rakstnieka V. Šekspīra darbiem, kas ir iestudēts un uzņemts kā filma vairākās pasaules valstīs. Dažādos laikos ir mēģināts «atvērt» šo lugu, atklāt skatītājiem zemtekstus kā arī lugas būtību neskaitāmos skatuves, kino, pat foto un izstāžu projektos, taču līdz šim neviens šo izrādi nav atainojis caur bērniem. Mēs viennozīmīgi uzskatām, ka ideja par bērnu piedalīšanos šī projekta ietvaros un iespēja ļaut viņiem būt tādiem kādi viņi ir, ir priekšrocība, radot to patiesi aizraujošu un saviļņojošu. Mūsu mērķis ir radīt mākslu, kas ir pirmatnīga, naiva un patiesa kā bērns.

Atēnu amatnieki, kas lugā sagatavo izrādi valdnieka kāzu svinībām, ir pieaugušie - profesionāli aktieri, kuri izmisīgi cenšas būt tikpat dabiski un atraisīti kā bērni, taču viņiem nesanāk un arī nevar sanākt, jo spēles noteikumu autore ir daba. Bērni simbolizē dieviem raksturīgo tīrību un nesamaitātību, tāpēc arī atbrīvotajai enerģijai ir jābūt tīrai un nevainīgai. Ar bērna muti runā patiesība, un šeit patiesība tiek atklāta kā sapnis, sapnis vasaras naktī.

Sapņa teritorija ir bērnība - vieta, no kurienes mēs visi nākam un vieta, kur mēs vairs nekad nevaram atgriezties. Bērnība ir bezrūpības un nevainības paradīze, no kuras mēs tiekam izraidīti, kļūdami pieauguši. Izrādes konflikts - pieaugušo cenšanās atgūt zaudēto paradīzi, cenšanās nokļūt sapņa teritorijā. Izrādes vizuālais tēls ietver to pašu brīvības neierobežotību, noslēpumainību, atraktiviāti un asprātību, kas raksturīga bērna izpausmei.

Mākslas projekts - komēdija «Sapnis Vasaras Naktī» ir baudījums 2 cēlienos, kas liksies interesants kā pieaugušajiem, tā bērniem.

Režisori: Viesturs Kairišs un Gatis Gāga, izrādes māksliniece: Ieva Jurjāne, horeogrāfe: Anta Priedīte, jaunie aktieri: Līva Roze, Katrīna Milzarāja, Maija Pauliņa, Reinis Purvēns, Roberts Vanags, Terēze Rozenberga, Katrīna Ķeķe, Liene Krastiņa, Rūdolfs Missa, Agnese Tidomane, Kaspars Tidomanis, Jurģis Rāts. Aktieri: Elīna Vāne, Gundars Grasbergs, Mārtiņš Liepa, Ivo Martinsons, Gatis Gāga, Andrejs Āboltiņš.

Papildus informācija par izrādi: www.sapnisvasarasnakti.lv.

Fotogrāfijas tapušas ģenerālmēģinājumos laikā marta sākumā un vidū. Pirmizrāde notika 17. martā.

Foto: Juris Rāts.

2005-03-17

 

Kultūras portāls SV.LV pašlaik darbojas arhīva režīmā un jaunas fotogalerijas tiek pievienotas tikai retumis. Mēs ļoti ceram, ka kādreiz projekts tiks atjaunots un atkal būs iespēja vienkopus uzzināt, kas notiek kultūras vidē Baltijas reģionā, sekojot notikumiem gan ziņu, gan fotogrāfiju, gan video un audio materiālos.

 

Jebkuras informācijas pārpublicēšana, daļēja vai pilnīga izmantošana bez rakstiskas saskaņošanas ar SV.LV redakciju ir stingri aizliegta. © SV.LV, 2001—2014

Kultūras portāls SV.LV E-pasts: redakcija@sv.lv. Ar lepnumu hostējamies uz VALSTS.LV serveriem kopš 2002. gada. SV.LV dizains un programmēšana — stereovaccine.

Lietām, kas tagad notiek un kā tās notiek ir paredzēts Mr. Serge blogs, tur arī tiek rakstīti jaunumi.