Warning: file_get_contents(http://mrserge.lv/apps/eu_cookie/index.php): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/sv-ftp/public_html/lib.php on line 239

Kultūras portāls

SV.LV

 

 

«R.E.M.» koncerts Rīgā, Ķīpsalas izstāžu kompleksā

«Laikam jau bija vērts tos 25 gadus mocīties, lai ieraudzītu Rīgu,» otrdienas pievakarē Ķīpsalā teica Maikls Staips – pasaules mūzikas leģendas «R.E.M.» līderis.

Šķiet, koncertorganizētāji FBI pacentušies atlikušā gada mūzikas dzīves notikumus padarīt pelēcīgus un nepamanāmus, organizējot Latvijas mērogam nebijušu koncertu janvāra beigās. «Mēs nākam no dīvainas, mistiskas valsts, kuru dažkārt ir grūti saprast,» koncertā teica vienkāršās, teju vai «humpalās» pirktās drēbēs tērpušais Staips, bet viņus saprata visi.

Piesātinot koncertu ar kompozīcijām no sava jaunā, latviešu publikai vēl līdz galam neapzinātā albuma «Around the Sun», bet neaizmirstot arī par vecajiem, «rādžiņos» nodrillētajiem superhitiem, «R.E.M.» priecēja arī ar vairākām ierakstā nedzirdētām kompozīcijām, no kurām vecākā bija no grupas dibināšanas laikiem, un, kā izteicās Staips, «mēs to spēlējam visos koncertos, kas pašiem šķiet izdevušies».

Vienkāršais skatuves iekārtojums (iekārtās krāsu mainošās halogēnās lampas, divi lielie ekrāni katrā pusē un skatuves aizmugurē uz spoguļiem rādītais lāzeršovs) padarīja koncertvietu par vienotu pulsējošu «organismu», bet koncerta baudīšanu – tik aizraujošu, ka divas stundas pagāja nemanot. Koncerta izskaņā, nospēlējot superhitu «Man on the Moon», kad šķita, ka augstākas laimes vairs nevarētu būt, Staips uz skatuves uzaicināja «Prāta vētru», lai Latvijas publikai kopā pateiktos par viesmīlīgo sagaidīšanu. «Iesildošās grupas izvēle pirms tūrēm mums vienmēr bijis sarežģīts uzdevums. Tagad varam apgalvot, ka, izvēloties «Brainstorm», nekļūdījāmies,» piebilda «R.E.M.» solists. Tam nevar nepiekrist – «Prāta vētras» eksplozīvā darbošanās uz skatuves, «nokaitējot» publiku līdz baltkvēlei gan ar populārākajām, gan koncertos mazāk dzirdētām dziesmām, vēlreiz apliecināja to, cik nozīmīgi «prātnieki» ir pašmāju klausītājiem.

«R.E.M.» ar «Prāta vētru» visas organizatoru bažas bija kliedējuši – šis būs koncerts, par kuru runās vēl ilgi.

Foto: Sergejs Bižāns.

2005-01-25

 

Kultūras portāls SV.LV pašlaik darbojas arhīva režīmā un jaunas fotogalerijas tiek pievienotas tikai retumis. Mēs ļoti ceram, ka kādreiz projekts tiks atjaunots un atkal būs iespēja vienkopus uzzināt, kas notiek kultūras vidē Baltijas reģionā, sekojot notikumiem gan ziņu, gan fotogrāfiju, gan video un audio materiālos.

 

Jebkuras informācijas pārpublicēšana, daļēja vai pilnīga izmantošana bez rakstiskas saskaņošanas ar SV.LV redakciju ir stingri aizliegta. © SV.LV, 2001—2014

Kultūras portāls SV.LV E-pasts: redakcija@sv.lv. Ar lepnumu hostējamies uz VALSTS.LV serveriem kopš 2002. gada. SV.LV dizains un programmēšana — stereovaccine.

Lietām, kas tagad notiek un kā tās notiek ir paredzēts Mr. Serge blogs, tur arī tiek rakstīti jaunumi.