Warning: file_get_contents(http://mrserge.lv/apps/eu_cookie/index.php): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/sv-ftp/public_html/lib.php on line 239

Kultūras portāls

SV.LV

 

 

Raita Ašmaņa dzimšanas dienas koncerts Latvijas Lauksaimniecības universitātes aulā

Trešdienas vakarā Jelgavas pils aulā jelgavniekiem pirmo reizi bija dota iespēja vienā vakarā tikties ar diviem lieliem orķestriem – Jelgavas bigbendu un LLU studentu orķestri. Šādu dāvanu savā dzimšanas dienā bija sarūpējis diriģents Raitis Ašmanis. Arī šogad koncertā varēja dzirdēt pārbaudītas vērtības – pirmajā daļā tas bija populārais džezs, sešdesmito un septiņdesmito gadu mūzika, savukārt saldajam ēdienam bija pietaupītas divdesmit gadu senas Latvijas estrādes spožākās zvaigznes.

Pusapaļu jubileju savos šūpuļsvētkos R.Ašmanis varēja atzīmēt arī bigbenda pavasara koncertam – jelgavniekus ar to mākslinieki priecē jau piekto gadu. Arī šā gada koncertā netrūka ieskata «melno amerikāņu tautasdziesmu» pasaulē. Pirmajā daļā dziedāja bigbenda saksofoniste Ieva Kerēvica un Valdis Blaubuks. Savukārt LLU orķestrim pievienojās nesen izveidotais kamerkoris «Tik un tā», vadītājs Guntis Galiņš. Ar vācu dziedātāja Fredija Kvinna izpildītajām dziesmām uzstājās operas solists Andris Brambergs. Koncerta otrajā daļā klausītājiem tika dota iespēja pakavēties pagājušo gadu latviešu estrādes mūzikā. Uzstājās tādas zvaigznes kā Margarita Vilcāne, Ojārs Grīnbergs un Žoržs Siksna. Viņi kopā ar bigbendu izpildīja maestro Raimonda Paula dziesmas, kas pirms daudziem gadiem šiem māksliniekiem ļāva gozēties slavas saulītē.

Domājams, ne vienu vien pārsteidza koncerta pustukšā zāle, taču tas nemazināja klausītāju prieku par nedaudz piemirstām, bet tautā tik ļoti iecienītām kompozīcijām. Savu mīļāko dziesmu «Mežrozīte» izpildīja Ojārs Grīnbergs. Dziesmā «Papu, saki mammai pats» viņam pievienojās meita Dace, kas, tiesa gan, samērā nedroši parādīja sevi kā vokāli, tā skatuves tēla ziņā. Grupas «Labvēlīgais tips» repertuārā iekļautā otro jaunību atguvusī dziesma «Tikai dzintars vien» O.Grīnberga izpildījumā skanēja tikpat jestri un nebēdnīgi kā vecajos ierakstos. Žoržs Siksna arī pēc divdesmit gadiem nav zaudējis ne pašpārliecinātību, ne skatuvisko šarmu. Par to varēja pārliecināties, klausoties valdzinošajā «Sweet September» un kādreiz tik ļoti mīlētajā, platēs un lentēs «drillētajā» «Muļķe sirds». Tikpat eleganti un cēli kā pirms gadiem divdesmit uz skatuves sevi parādīja estrādes dīva Margarita Vilcāne ar «Balto sauli», «Dziesmu par Kaču» u.c.

Koncerta noslēgumā zvaigžņu ansamblis vienojās dziesmā «Kāpēc man dziedāt svešu dziesmu» un sveica pasākuma «vaininieku» R.Ašmani dzimšanas dienā.

Teksts: Zane Seipule. Foto: Sergejs Bižāns.

2004-05-12

 

Kultūras portāls SV.LV pašlaik darbojas arhīva režīmā un jaunas fotogalerijas tiek pievienotas tikai retumis. Mēs ļoti ceram, ka kādreiz projekts tiks atjaunots un atkal būs iespēja vienkopus uzzināt, kas notiek kultūras vidē Baltijas reģionā, sekojot notikumiem gan ziņu, gan fotogrāfiju, gan video un audio materiālos.

 

Jebkuras informācijas pārpublicēšana, daļēja vai pilnīga izmantošana bez rakstiskas saskaņošanas ar SV.LV redakciju ir stingri aizliegta. © SV.LV, 2001—2014

Kultūras portāls SV.LV E-pasts: redakcija@sv.lv. Ar lepnumu hostējamies uz VALSTS.LV serveriem kopš 2002. gada. SV.LV dizains un programmēšana — stereovaccine.

Lietām, kas tagad notiek un kā tās notiek ir paredzēts Mr. Serge blogs, tur arī tiek rakstīti jaunumi.