Warning: file_get_contents(http://mrserge.lv/apps/eu_cookie/index.php): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/sv-ftp/public_html/lib.php on line 239

Kultūras portāls

SV.LV

 

 

«Jurate» atklāšana ar «Jaffa Riga» piedalīšanos

Jauna sabiedriskās ēdināšanas uzņēmuma atklāšana pats par sevi nebūtu nekas ārkārtējs. Arī šoreiz, ja vien Jelgavā savulaik populārā restorāna «Jūrate» jaunais interjers nesolītu atpūtu tiem, kas noguruši no tādas restorāna mūzikas izpratnes, pēc kuras ar «dzīvo mūziku» saprot vientuļu vīru pie sintezatora un ar dīdžeju – puisi, kas piedāvā uz labu laimi izraudzītus «Billboard» hitus.

Kā jau nosaukuma pārmantotājai klājas, «Jūrates» firmas ēdienu vidū goda vietu ieņem zivis un jūras tematiku uzturēt palīdz arī «ūdeņaini» blāvi apspīdētās stiklotās virsmas. Tipiskās padomjlaiku ēstuves krāsas, formas un aprīkojumu nomainījusi «kosmopolītiskāka» sešdesmito gadu imitācija, kurā vērojams daudz mazāk stilam piederīgās sintētikas, neiztrūkstošas jebkurā līdzīgā stilā iekārtotā vietā Rīgā. «Jūrates» jaunā interjera autors Edgars Ameriks, kas Mākslas akadēmijā studē funkcionālo dizainu, stāsta, ka telpu veidojis ar domu par noteiktu muzikālo noformējumu, tādu kurā «ērti justos» modernā džeza noskaņas.

Edgara brālis projekta «Kuba» dalībnieks Mareks Ameriks, kas izvēlas «Jūratē» skanošo mūziku, piebilst, ka itin labi piemērota telpām varētu būt arī dažādo nokrāsu «house» mūzika. Ar laiku varētu domāt par «dzīvā» džeza mākslinieku uzaicināšanu.

Atklāšanas vakarā 17. janvārī apmeklētājiem atpūsties palīdzēja «funk» mīļotāji no dīdžeju apvienības «Jaffa Riga» ar galveno «džafamenu» Arturu Medni priekšgalā. «Jaffa» pieļauj iespēju «Jūrati» kā pieturvietu Jelgavā iekļaut arī kārtējās izlases «Jaffa vairs nav modē» reprezentācijas turnejā pa Latviju. Labvēlīgas attīstības gadījumā šī varētu izveidoties par vietu, kas apvieno restorāna un zināmā mērā arī kluba funkcijas.

Teksts: Mārtiņš Zviedris. Foto: Sergejs Bižāns.

2004-01-17

 

Kultūras portāls SV.LV pašlaik darbojas arhīva režīmā un jaunas fotogalerijas tiek pievienotas tikai retumis. Mēs ļoti ceram, ka kādreiz projekts tiks atjaunots un atkal būs iespēja vienkopus uzzināt, kas notiek kultūras vidē Baltijas reģionā, sekojot notikumiem gan ziņu, gan fotogrāfiju, gan video un audio materiālos.

 

Jebkuras informācijas pārpublicēšana, daļēja vai pilnīga izmantošana bez rakstiskas saskaņošanas ar SV.LV redakciju ir stingri aizliegta. © SV.LV, 2001—2014

Kultūras portāls SV.LV E-pasts: redakcija@sv.lv. Ar lepnumu hostējamies uz VALSTS.LV serveriem kopš 2002. gada. SV.LV dizains un programmēšana — stereovaccine.

Lietām, kas tagad notiek un kā tās notiek ir paredzēts Mr. Serge blogs, tur arī tiek rakstīti jaunumi.