Warning: file_get_contents(http://mrserge.lv/apps/eu_cookie/index.php): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/sv-ftp/public_html/lib.php on line 239

Kultūras portāls

SV.LV

 

 

10. Jaunās rokmūzikas festivāls «Mēs Tornim»

Pirms 10 gadiem ar nosaukumu «Mēs – tornim» sākās koncertakcija, par kuras uzdevumiem tie, kas pasākuma pirmsākumos klāt nav bijuši, tagad var spriest vien pēc atšķirīgām liecībām. Vienas apgalvo, ka akcijas mērķis esot bijis savākt tik daudz naudas, lai varētu atjaunot Sv.Trīsvienības baznīcas torni, citas – ka pamatnolūks no sākta gala bijis pievērst problēmai sabiedrības uzmanību. Daudz svarīgāks nekā utilitārie mūzikas izmantošanas apsvērumi laika gaitā tomēr izrādījies pats akcijas fakts – tā pilsētai dāvāja gadskārtēju rokmūzikas koncerttradīciju, kādas Jelgavai līdz tam nebija.

Nekādu «Torņa» desmitgades svinību ar tostiem un uguņošanu nebija. Par desmito gadskārtu liecināja tikai nosaukums, ko aģentūra «Kultūra» tomēr izšķīrās atstāt, bet šādi festivāls šogad sauksies pēdējoreiz. Daži jaunumi šogad: ārzemju viesi – zviedru grupa «In Grey» un festivāla mājas lapa internetā: sv.lv/jrf. Dalībnieku sadaļā atrodami mūziķu foto, ieraksti mp3 formātā un rakstiska informācija.

Jaunās rokmūzikas festivāls «Mēs – tornim» Pasta salā sākās 23. augustā pulksten 22, un tajā spēlēja «Crowd» («post grunge/power pop»; Rīga), «Znaki» («punk»; Rīga), «To The Limit» («hc»; Eleja), «Pasaules gaisma» («post punk/ folk rock»; Rīga), «Lozhny Weezov» («punk»; Rīga), «Rift» («nu metal/ crossover»; Rīga), «F[ei]k» («nu metal/ corossover»; Rīga), «In Grey» («gothic/ doom»; Stokholma) un «Dzelzs vilks» («gothic»; Rīga).

Pēc grupu uzstāšanās (pec pulksten 3.40) līdz pirmajam vilcienam par mūziku turpinās gādāja dīdžejs Jānis Zariņš. No pulksten 21 līdz 22 festivālu ievadīja Jelgavas grupas «The King of Nothing» un «STandART».

Mārtiņš Zviedris

2003-08-23

 

Kultūras portāls SV.LV pašlaik darbojas arhīva režīmā un jaunas fotogalerijas tiek pievienotas tikai retumis. Mēs ļoti ceram, ka kādreiz projekts tiks atjaunots un atkal būs iespēja vienkopus uzzināt, kas notiek kultūras vidē Baltijas reģionā, sekojot notikumiem gan ziņu, gan fotogrāfiju, gan video un audio materiālos.

 

Jebkuras informācijas pārpublicēšana, daļēja vai pilnīga izmantošana bez rakstiskas saskaņošanas ar SV.LV redakciju ir stingri aizliegta. © SV.LV, 2001—2014

Kultūras portāls SV.LV E-pasts: redakcija@sv.lv. Ar lepnumu hostējamies uz VALSTS.LV serveriem kopš 2002. gada. SV.LV dizains un programmēšana — stereovaccine.

Lietām, kas tagad notiek un kā tās notiek ir paredzēts Mr. Serge blogs, tur arī tiek rakstīti jaunumi.