Warning: file_get_contents(http://mrserge.lv/apps/eu_cookie/index.php): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/sv-ftp/public_html/lib.php on line 239

Kultūras portāls

SV.LV

 

 

5. kantri mūzikas festivāls Bauskā

2003. gada 11. un 12. jūlijā Bauskā brīvdabas estrādē pie pilsdrupām jau piekto reizi visus interesentus pulcēja kantrimūzikas festivāla rīkotāji. Šogad pasākumā piedalījās 14 grupu, tostarp arī viesi no Zviedrijas, Lietuvas, Krievijas un ASV.

Festivāls ir lielākais gada kultūras notikums baušķenieku dzīvē un vienmēr ilgst divas dienas. Šogad tajā pulcējās aptuveni 6000 skatītāju, bet precīzu skaitu organizatori tā arī neminēja.

Pirmo vakaru varētu droši nodēvēt par līnijdeju un ārzemju kantri pasākumu, kurā muzicēja zviedru «Highway 40», lietuviešu «Fiddling Project» un krievu vairākkārt starptautiski titulētā «Kukuruza», kas, pēc Mārtiņa Ružas, Kantrimūzikas asociācijas komercdirektora un viena no festivāla rīkotājiem, teiktā, no Bauskas projām nedosies, kamēr nebūs iztukšojuši 200 litru alus mučeli.

Otrais vakars bija līnijdeju un ASV dziedātāja Džordža Hamiltona V (viņa ģimenē kantri spēlē un dzied jau piecās paaudzēs) uznācieni. Džordžs Hamiltons Bauskā uzstājās jau otro reizi, tomēr šoreiz, patiecoties organizatoru čaklajiem finansējuma meklējumiem, viņš var klausītājus priecēt kopā ar savu grupu, kas finansiālu apsvērumu dēļ nebija iespējams pirms diviem gadiem. Bauskas iedzīvotāji Hamiltonu sagaidīja ar tik lielām ovācijām, ka bija pilnīgi skaidrs – viņiem šī mūzika jau ir labi pazīstama. Kaut arī Džordžam divas reizes bija jāpamet skatuve, lai pārliktu savai akustiskajai ģitārai stīgas, bez vairākiem atkārtojumiem no skatuves klausītāji viņu nost nelaida.

Festivāla laikā norisinājās arī skatītāju aptauja, kuras laikā tika noskaidrotas labākās pašmāju kantri mūzikas dziesmas, grupas un vokālisti. Pēc skatītāju vērtējuma, par labāko festivālā tika atzīta grupa «Sestā jūdze» ar dziesmu «Pret vēju», bet kā labākais dziedātājs tika nosaukts Edvīns Zariņš no grupas «Dakota». Līdz ar pasākuma tuvošanos beigām visus kustēties gribētājus līdz pat rītam izklaidēja Latvijas «Radio 2» dīdžejs Andris Ozols.

Vēl tikai jāmin, ka no muzikālā viedokļa skatītāju balsojuma rezultāti likās ļoti pārsteidzoši, kaut vai tāpēc, ka lielākā daļa izpildītāju nespēlēja īstu kantri, lavierējot starp lētu latviešu šlāgeri un veco labo amerikāņu rokenrolu.

2003-08-12

 

Kultūras portāls SV.LV pašlaik darbojas arhīva režīmā un jaunas fotogalerijas tiek pievienotas tikai retumis. Mēs ļoti ceram, ka kādreiz projekts tiks atjaunots un atkal būs iespēja vienkopus uzzināt, kas notiek kultūras vidē Baltijas reģionā, sekojot notikumiem gan ziņu, gan fotogrāfiju, gan video un audio materiālos.

 

Jebkuras informācijas pārpublicēšana, daļēja vai pilnīga izmantošana bez rakstiskas saskaņošanas ar SV.LV redakciju ir stingri aizliegta. © SV.LV, 2001—2014

Kultūras portāls SV.LV E-pasts: redakcija@sv.lv. Ar lepnumu hostējamies uz VALSTS.LV serveriem kopš 2002. gada. SV.LV dizains un programmēšana — stereovaccine.

Lietām, kas tagad notiek un kā tās notiek ir paredzēts Mr. Serge blogs, tur arī tiek rakstīti jaunumi.