Warning: file_get_contents(http://mrserge.lv/apps/eu_cookie/index.php): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/sv-ftp/public_html/lib.php on line 239

Kultūras portāls

SV.LV

 

 

Autobuss Debesīs dubultkoncerts Jelgavā

«Autobuss debesīs» ar diviem koncertiem Jelgavā uzstājās piektdienas vakarā. Uz skaņas iemēģināšanu pirmajā spēles vietā kultūras namā grupa ieradās samērā vēlu, un vēl pusstundu pirms koncerta sākuma aiz Lielās zāles durvīm varēja dzirdēt mēģinājumu skaņas. Varbūt tālab zināma nervozitāte mūziķiem īsti iejusties traucēja līdz koncerta vidum. Atšķirību abu koncertu repertuārā, pretēji gaidītajam, tikpat kā nebija. Kultūras namā balādes nebūt nedominēja, un krēslu rindās baudītais koncerts atšķīrās vienīgi ar publikas klusāku līdzi dziedāšanu.

«Jelgavas baltajos kreklos» klausītāju visu veidu atsaucība savukārt bija apgriezti proporcionāla skaņas kvalitātei, tas ir, vētraina.

Gada sākumā izdevniecību «Upe» grupa atstāja kopā ar tās līdzšinējā repertuāra autoru Imantu Kalniņu, jo tolaik neesot bijis skaidrs, vai dziesmas «Autobusam» turpinās komponēt dziedātāja Marta Kristiāna tēvs vai arī jaunais ieraksts sastāvēs no ansambļa dalībnieku kompozīcijām. Grupa izšķīrās par pēdējo variantu, kaut labāk, šķiet, būtu bijis nepārsteigties.

«Autobuss debesīs» kārtējo reizi apliecināja atziņu: Imanta Kalniņa dziesmas vislabāk skan tieši tik vienkāršā aranžējumā, kādā vislabāk izpaužas minētā kvinteta neapstrīdamais talants. Jaukāko brīžu vidū šoreiz bija oriģinālvarianta noskaņu pārilnais «Dūdieviņš», un prasmīgā apdare lielākoties arī ir vienīgā paša «Autobusa» sacerēto kompozīciju vērtība.
(Mārtiņš Zviedris)

2003-11-28

 

Kultūras portāls SV.LV pašlaik darbojas arhīva režīmā un jaunas fotogalerijas tiek pievienotas tikai retumis. Mēs ļoti ceram, ka kādreiz projekts tiks atjaunots un atkal būs iespēja vienkopus uzzināt, kas notiek kultūras vidē Baltijas reģionā, sekojot notikumiem gan ziņu, gan fotogrāfiju, gan video un audio materiālos.

 

Jebkuras informācijas pārpublicēšana, daļēja vai pilnīga izmantošana bez rakstiskas saskaņošanas ar SV.LV redakciju ir stingri aizliegta. © SV.LV, 2001—2014

Kultūras portāls SV.LV E-pasts: redakcija@sv.lv. Ar lepnumu hostējamies uz VALSTS.LV serveriem kopš 2002. gada. SV.LV dizains un programmēšana — stereovaccine.

Lietām, kas tagad notiek un kā tās notiek ir paredzēts Mr. Serge blogs, tur arī tiek rakstīti jaunumi.