Warning: file_get_contents(http://mrserge.lv/apps/eu_cookie/index.php): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/sv-ftp/public_html/lib.php on line 239

Kultūras portāls

SV.LV

 

 

Tanela Padara un grupas The Sun koncerti galerijā Centrs un Lounge 8

Visi mēs zinām, ka zeme zaļāka un saule spožāka šķiet kaut kur tur, tālā un neaizsniedzamā zemeslodes daļā, ne jau pie mums. Pārfrāzējot šo teicienu, varētu teikt, ka arī mūziķi un grupas no tām tālajām un nezināmajām valstīm šķiet talantīgāki un viņu bildes uz žurnālu vākiem — pievilcīgākas. Taču, kad pa īstam ieelpo savu platuma grādu svaigo gaisu un pieliecies pasmaržo tepat uzziedējušu ziedu, saproti, ka arī tā ir vērtība un varbūt pat patiesāka un vajadzīgāka nekā tā — nezināmā. Runājot par mūziku: lai arī mēs — Latvijā, Lietuvā un Igaunijā — visi dzīvojam pie tās pašas vecās labās Baltijas jūras, cik īsti ir to grupu vai izpildītāju no kaimiņvalstīm, ko mēs zinām un klausāmies? Domāju, skaitot tālāk par vienas rokas pirkstiem netiksim.

Kopš gada sākuma Latvijas muzikālajā klimatā jūtams, ka diezgan sparīgi sākušas iepūst vēsmas no kaimiņzemes Igaunijas. Tanels Padars ar grupu S.U.N. marta sākumā uzstājās Latvijas ierakstu kompāniju gada balvas pasniegšanas ceremonijā ar dziesmu Hopelessness You un aizvadītajā nedēļā vienas dienas laikā rādīja savu sniegumu divos atšķirīgos pasākumos. Gan lūgtiem viesiem, gan nejaušiem garāmgājējiem ceturtdien Galerijā Centrs bija iespēja dzirdēt S.U.N, kas uzstājās jaunā veikala G–Star atklāšanā. Toties vakarā kokteiļbārā Lounge 8 grupa parādīja sevi citā gaismā — akustiskā versijā, kas izmantoto instrumentu ziņā neaprobežojās ar pāris akustiskajām ģitārām, grupa bija sagatavojusi speciālu programmu ar čellu un perkusijām. Jāteic, dzimtajā Igaunijā S.U.N. ik pa laikam eksperimentē un līdztekus ierastajam rokam uzspēlē arī šādus akustiskus koncertus. Tā kā džezs un blūzs ir Tanela sirdslieta, ik pa laikam viņš uzstājas kopā ar atzītiem džeza muzikantiem.

Inese Saulāja, izdevniecības MicRec autortiesību menedžere, noskatījusies abas S.U.N. uzstāšanās Rīgā, teica: "Tanelu Padaru un grupu S.U.N. es zinu jau pāris gadu, tā kā strādāju ar mūzikas autoru tiesībām un saskaņoju Džeimsa Brauna dziesmas izmantošanu S.U.N. versijā dziesmā Welcome To Estonia; ar viņu uzstāšanos pirms diviem gadiem strādāju Baltijas mūzikas konferencē. Man patiesi patika sniegums gan G–Star modes skatē, gan Lounge 8 — viņi parādīja savu spēju būt dažādiem. Turklāt kā rozīnīte klāt nāk arī Tanela kā grupas sejas un dziedātāja harisma un seksapīls, kam grūti pretoties…"

Paša Tanela acīs pirms uzstāšanās gan bija manāms satraukums, un pat grupas biedri atzina, ka dziedātāju tik satrauktu pirms pasākumiem sen nav manījuši. Tas ir saprotami — igauņu puisim šie ir pirmie reālie centieni iekarot klausītāju atzinību ārpus Igaunijas. Eirovīzija neskaitās! Viņa piedalīšanās šajā dziesmu konkursā un uzvara 2001.gadā bija atkāpe no tā muzikālā izpildījuma veida, kāds vienmēr bijis viņa aicinājums. Lai gan ir skaidrs, kaut arī pagājuši jau seši gadi, dodoties citu valstu virzienā, Eirovīzija viņam tiks atgādināta ne reizi vien. Kā tas jau gadījies, gan dalot autogrāfus lidojumā Helsinki —Ņujorka, gan atpūšoties Jamaikā, kur kāds vietējais atpazinis Tanelu Padaru, jo viņa uzvaras gadā, lūk, dzīvojis Vācijā!

Jau kādu laiku Latvijas radiostacijās skan S.U.N. jaunākais singls To Hurt Somebody. Kā nākamo soli Latvijas virzienā grupa sola uzstāšanos dažādos vasaras festivālos, piemēram, Baltic Beach Party Liepājā jūlija beigās. Patlaban rit darbs pie S.U.N. pirmā starptautiskā albuma angļu valodā, ko grupa rudenī plāno izdot Latvijā, lai pēc tam dotos klubu turē.

Teksts: Guna Zučika (pārpublicēts no www.diena.lv)
Foto: Sergejs Bižāns, SV.LV

2007-04-12

 

Kultūras portāls SV.LV pašlaik darbojas arhīva režīmā un jaunas fotogalerijas tiek pievienotas tikai retumis. Mēs ļoti ceram, ka kādreiz projekts tiks atjaunots un atkal būs iespēja vienkopus uzzināt, kas notiek kultūras vidē Baltijas reģionā, sekojot notikumiem gan ziņu, gan fotogrāfiju, gan video un audio materiālos.

 

Jebkuras informācijas pārpublicēšana, daļēja vai pilnīga izmantošana bez rakstiskas saskaņošanas ar SV.LV redakciju ir stingri aizliegta. © SV.LV, 2001—2014

Kultūras portāls SV.LV E-pasts: redakcija@sv.lv. Ar lepnumu hostējamies uz VALSTS.LV serveriem kopš 2002. gada. SV.LV dizains un programmēšana — stereovaccine.

Lietām, kas tagad notiek un kā tās notiek ir paredzēts Mr. Serge blogs, tur arī tiek rakstīti jaunumi.