Warning: file_get_contents(http://mrserge.lv/apps/eu_cookie/index.php): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/sv-ftp/public_html/lib.php on line 239

Kultūras portāls

SV.LV

 

 

Badija Gaja (Buddy Guy) koncerts Dzintaru koncertzālē

Ēriks Kleptons viņu dēvē par vislabāko dzīvo ģitāras spēlētāju uz zemes, par savu skolotāju viņu uzskatījis Džimijs Hendrikss, bet Džimijs Peidžs savulaik vienkārši īsi sacījis, ka «Badijs Gajs ir absolūts monstrs». Vispozitīvākajā nozīmē, protams. Badijs Gajs (Buddy Guy), īstajā vārdā Džordžs Gajs, dzimis 1936.gadā Luiziānā un ir ierindojams izcilāko Amerikas blūza un rokmūzikas ģitāristu - dziedātāju plejādē. Ar savu stilu, nevainojami blūzīgo balsi un ekstravaganto spēlēšanas manieri viņš spēcīgi ietekmējis veselu mūziķu paaudzi.

Koncertos Badijs Gajs izklaidē publiku, spēlēdams ģitāru visneiedomājamākajos veidos - gan ar kāju, gan zobu, gan mutautiņa vai bungu vālīšu palīdzību, gan turēdams to sev aiz muguras vai virs galvas. Tieši no viņa iedvesmu smēlies izcilais ģitāras virtuozs Džimijs Hendrikss, kas dažkārt pat atcēlis savus koncertus, tikai lai noskatītos Badija Gaja priekšnesumus, un tos filmējis vai ierakstījis audio. Hendriksam pieder arī sajūsmas pilnais izteikums: «Debesis guļ pie Badija Gaja kājām un klausās, kad viņš spēlē ģitāru.»

Mūziķis ir saņēmis 5 Grammy balvas, prestižo žurnāla Billboard The Century Award par ievērojamiem mākslinieciskajiem sasniegumiem un vairākus citus augstas atzinības apliecinājumus. 2005.gadā viņš uzņemts Rokenrola slavas zālē.

29.jūnijā arī Latvijas blūza cienītājiem vasaras koncertzālē Dzintaros bija dota iespēja noskatīties leģendārā ģitārista un dziedātāja uzstāšanos.

Foto: Sergejs Bižāns, SV.LV 

2006-06-29

 

Kultūras portāls SV.LV pašlaik darbojas arhīva režīmā un jaunas fotogalerijas tiek pievienotas tikai retumis. Mēs ļoti ceram, ka kādreiz projekts tiks atjaunots un atkal būs iespēja vienkopus uzzināt, kas notiek kultūras vidē Baltijas reģionā, sekojot notikumiem gan ziņu, gan fotogrāfiju, gan video un audio materiālos.

 

Jebkuras informācijas pārpublicēšana, daļēja vai pilnīga izmantošana bez rakstiskas saskaņošanas ar SV.LV redakciju ir stingri aizliegta. © SV.LV, 2001—2014

Kultūras portāls SV.LV E-pasts: redakcija@sv.lv. Ar lepnumu hostējamies uz VALSTS.LV serveriem kopš 2002. gada. SV.LV dizains un programmēšana — stereovaccine.

Lietām, kas tagad notiek un kā tās notiek ir paredzēts Mr. Serge blogs, tur arī tiek rakstīti jaunumi.