Warning: file_get_contents(http://mrserge.lv/apps/eu_cookie/index.php): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/sv-ftp/public_html/lib.php on line 239

Kultūras portāls

SV.LV

 

 

Sera Eltona Džona (Sir Elton Hercules John) koncerts Viļņā, Vingio parkas

Seram Eltonam Džonam nākamgad paliks 60 (25. martā). Gribētos domāt, ka uz šo brīdi tas ir visdaudzpusīgāk vērtētais mūziķis, kādu vien ir piedzīvojusi Lielbritānija. Savas karjeras laikā īstajā vārdā saukts Reinalds Kenets Dvaits (Reginald Kenneth Dwight) ir pārdevis vairāk kā 240 miljonus ierakstu un izdevis pāri pa 50 top 40 hītu. Tas padarījis mazo apaļīgo pianistu par vienu no visu laiku veiksmīgākajiem mūziķiem. Deviņdesmitajos Eltonam Džonam bija jāpiedzīvo vairāki skandāli saistībā ar narkotikām, viņa seksuālo orientāciju un plašajām aktivitātēm palīdzībai AIDS slimniekiem. 1994. gadā Eltons Džons oficiāli tiek ieskaitīts Rock and Roll Hall Of Fame Klīvlendā, ASV, bet 1998. gadā Lielbritānijas karaliene to uzņem Seru kārtā.

Sava jaunā albuma The Captain And The Kid tūres laikā (albums iznāks 18. septembrī, bet iTunes pieejams jau no 22. augusta) Eltons Džons ar pavadošo sastāvu viesojās koncertā Viļņā, Vingio parkas estrādē. Jāatzīmē, ka pēdējā laikā viņa pavadošais sastāvs nav mainījies - Eltons Džons - klavieres, vokāls; Gaijs Babilons (Guy Babylon) - taustiņi; Bobs Bērčs (Bob Birch) - basģitāra, vokāls; Deivijs Džonstons (Davey Johnstone) - ģitāra, vokāls; Džons Meihons (John Mahon) - perkusijas, vokāls; Naidžels Olsons (Nigel Olsson) - bungas, perkusijas, vokāls. Bet atgriežoties pie jaunā albuma - singls The Bridge jau tagad ir iekarojis radiostacijas, savukārt pats mākslinieks par albumu stāsta, ka tas ir loģisks turpinājums 1975. gadā iznākušajam albumam Captain Fantastic and the Brown Dirt Cowboy, atgādinot par 39 gadus ilgstošo radošo sadarbību starp Seru Eltonu Džonu un Bērniju Taupinu (Bernie Taupin).

Jāatzīmē, ka savas radošās karjeras gaitā šis mūziķis, šķiet, ir iemācījies pašu galveno - būt precīzam. Tieši pulksten 20:00 no skatuves sāk skanēt pirmās skaņas - Eltons Džons iesilda pats sevi. Pa pusei pārpildītā Viļņas Vingio parkas estrāde sakustas un uz brīdi apklust čalas pie alus kausiem un uzkodām. 3 Eltona menedžeru, 32 tehnisko darbinieku, 5 organizatoru menedžeru, 60 vietējo tehnisko darbinieku, un 4 dienu darbs skatuves, kas bija atvesta ar 8 fūram, sagatavošanas darbi ir noslēgušies un koncerts ir sācies. Mūziķim Lietuvā jau divas nedēļas pirms koncerta bija noorganizēts vietējais dakteris, ar kuru mūziķis sazinājās telefoniski.

Teju divu stundu garā koncerta laikā Eltons Džons izpildīja gan jau labi zināmos hītus, gan arī kompozīcijas no sava jaunā albuma. Bez pārliekas izlekšanas - vienkārši spēlējot klavieres un ik pa laikam pēc dziesmas pieceļoties un paklanoties. To gan nevarētu teikt par Deiviju Džonstonu, kas savā ekspresīvajā ietērpā un plīvojošiem matiem visu koncerta laiku piesaistīja skatuvei tuvāk sēdošo uzmanību. Te nu jāatzīmē - vairāk nekā 30 000 skatītāju bija manāmi paguruši jau pēc pirmās koncerta stundas, kaut arī priecīgi par plašo sēdvietu skaitu, neapmierināti bija tie, kam patīk baudīt koncertus, pastaigājoties norises vietā un apskatot skatuvi no dažādiem leņķiem - organizatoru izveidotie n-tie sektori un koridori traucēja normālai cilvēku plūsmai. Droši vien tas tai pat laikā netraucēja normālai biļešu politikai.

Bet to visu, protams, aizēno lieliskā iespēja beidzot Baltijā ieraudzīt vienu no poproka nozīmīgākajām figūrām pēdējos 40 gadus, kas vēl joprojām aktīvi darbojas uz muzikālās skatuves un it īpaši augsti jāvērtē mazā dūšīgā vīriņa ieguldījums jauno mākslinieku atbalstam gan Lielbritānijā, gan arī aiz tās robežām (kam, protams, Eltonam atliek stipri mazāk laika).

Teksts un foto: Sergejs Bižāns, SV.LV 

2006-09-01

 

Kultūras portāls SV.LV pašlaik darbojas arhīva režīmā un jaunas fotogalerijas tiek pievienotas tikai retumis. Mēs ļoti ceram, ka kādreiz projekts tiks atjaunots un atkal būs iespēja vienkopus uzzināt, kas notiek kultūras vidē Baltijas reģionā, sekojot notikumiem gan ziņu, gan fotogrāfiju, gan video un audio materiālos.

 

Jebkuras informācijas pārpublicēšana, daļēja vai pilnīga izmantošana bez rakstiskas saskaņošanas ar SV.LV redakciju ir stingri aizliegta. © SV.LV, 2001—2014

Kultūras portāls SV.LV E-pasts: redakcija@sv.lv. Ar lepnumu hostējamies uz VALSTS.LV serveriem kopš 2002. gada. SV.LV dizains un programmēšana — stereovaccine.

Lietām, kas tagad notiek un kā tās notiek ir paredzēts Mr. Serge blogs, tur arī tiek rakstīti jaunumi.