Warning: file_get_contents(http://mrserge.lv/apps/eu_cookie/index.php): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/sv-ftp/public_html/lib.php on line 239

Kultūras portāls

SV.LV

 

 

Billijs Aidols (Billy Idol) pirmo reizi ar koncertu Latvijā, Arena Riga

Billija Aidola koncerts šķita kā katra klausītāja personīgā ballīte: nekādu rindu, brīva pārvietošanās, kondicionētāji darbojās pēc labākās sirdsapziņas, lielākā daļa publikas pazīstama, arī mūzika zināma.

Līdz Aidola kāpšanai uz skatuves gan vēl nācās pieciest iesildītājus no latvju grupas SuperHuman. Iesākumā mūziķi likās it kā sabijušies, taču pēc pāris dziesmām vokālists Kristians Korns atraisījās un roks varēja sākties. Ja precīzāk – varētu sākties, ja vien SuperHuman to nebūtu nožņauguši pašā saknē. Pēc pāris skarbiem gabaliem grupa pievērsās liriskākām melodijām (pie topošā radiosingla Kad nakts kāda meitene sajūsmā iespiedzās, taču iespējams, ka viņai vienkārši kāds bija uzkāpis uz kājas), bet vēlāk – vēl liriskākām, pēc kurām jau gribējās grupu aicināt uz šlāgerfestivālu. Potenciāls grupai ir (ko vērta ir kaut vai Ulda Blaževiča ģitārspēles prasme!), taču panākumiem nepieciešams vairāk spēcīgu hitu.

Atšķirībā no citiem stāriem Aidols nelika sevi bezgalīgi gaidīt un ātri vien kāpa uz skatuves, ziņkārīgajiem ļaujot aplūkot, vai viņš 50 gadu vecumā joprojām izskatās sprigans un enerģisks. Ne vainas – vismaz uz skatuves Billijs plosījās kā 80. gados, tikai ārpus tās gan uzvedās kā pensionēts narkologs: nekādu interviju, nekādas bohēmas, zaļā tēja (vai varbūt tomēr alus?) uz skatuves u.tml.

Koncerta programma dažbrīd lika domāt, kurš uz skatuves īsti ir galvenais. Ģitārists Stīvs Stīvenss demonstrēja tādus trikus, ka jau šķita, vai tikai Aidols nav Stīvensa pavadošās grupas vokālists, nevis otrādi. Arī negaidīti programmā iekļautā Van Halen dziesmas Jump kaverversija likās Stīvensam kā radīta – kurš vēl spētu atkārtot Edija van Heilena spēli apkopojumā ar Sleša cienīgu uzvedību?! Un tomēr nē – Mr. Viljams Maikls Alberts Brods jeb Billijs Aidols ātri vien pierādīja, ka ģitārspožumi ir tikai laba piedeva pie viņa vokālās mākslas. Ļaujot papriecāties par The Doors dziesmas L. A. Woman versiju un savas pankroka grupas Generation X laiku gabalu Ready Steady Go, viņš iegrieza pa īstam – Rebel Yell!

Rezumējot koncertā dzirdēto, to vislabāk raksturo daudzu klausītāju neticībā grozītās galvas: atnācām atdot godu savai roka jaunībai, bet izrādās, ka večuks vēl tā tīri neko! It kā Aidols uz skatuves nedarīja neko pārcilvēcīgu, bet tas no viņa nemaz netika prasīts.

Teksts: Sandris Vanzovičs, NRA.
Foto: Rumpis.

2006-07-05

 

Kultūras portāls SV.LV pašlaik darbojas arhīva režīmā un jaunas fotogalerijas tiek pievienotas tikai retumis. Mēs ļoti ceram, ka kādreiz projekts tiks atjaunots un atkal būs iespēja vienkopus uzzināt, kas notiek kultūras vidē Baltijas reģionā, sekojot notikumiem gan ziņu, gan fotogrāfiju, gan video un audio materiālos.

 

Jebkuras informācijas pārpublicēšana, daļēja vai pilnīga izmantošana bez rakstiskas saskaņošanas ar SV.LV redakciju ir stingri aizliegta. © SV.LV, 2001—2014

Kultūras portāls SV.LV E-pasts: redakcija@sv.lv. Ar lepnumu hostējamies uz VALSTS.LV serveriem kopš 2002. gada. SV.LV dizains un programmēšana — stereovaccine.

Lietām, kas tagad notiek un kā tās notiek ir paredzēts Mr. Serge blogs, tur arī tiek rakstīti jaunumi.