Warning: file_get_contents(http://mrserge.lv/apps/eu_cookie/index.php): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/sv-ftp/public_html/lib.php on line 239

Kultūras portāls

SV.LV

 

 

Liepājas dzintars 2006 - 30. gadu jubilejas festivāls

Tas nu ir galā – Liepājas dzinara 30.reizes svinības nu ir beigušās. Ar prieku, ar daudz, daudz emocijām un, protams, mūziku, mūziku un vēlreiz mūziku svinēti tika šie svētki festivālu festivālam. Neskaitāmas Latvijas mūzikas leģendas sestdienas vakarā Liepājā, stadionā "Daugava" kāpa uz dzintara skatuves, lai dalītos savās izjūtās par to, kas saucas Liepājas dzintars. Ikvienam un katram, uz skatuves un tās priekšā bija iespēja meklēt un atrast savu atbildi uz jautājumu – "Liepājas dzintars?".

Skaitliski aprakstot šos svētkus var minēt to, ka pasākumu apmeklēja tuvu 12 000 cilvēku. Uz skatuves kāpa Liepājas simfoniskais orķestris, koris "Intis" un vēl 130 mūziķu. Darbam festivāla preses centrā bija akreditējušies 97 žurnālisti, 40 cilvēku komanda no "Latvijas Televīzijas" rūpējās lai iemūžinātu koncertu video versijā. NRA ziņoja, ka 30. Liepājas dzintara kopējā tāme bija apmēram 135 000 latu (iepriekšējie festivāli varēja palepoties vien ar 40 000–70 000 latu lielu finansējumu), no kuriem trešdaļu sedza pašvaldība, trešdaļu – sponsori, trešdaļu bija plānots iekasēt par pārdotajām biļetēm. "Laikam šo uzdevumu izdevās izpildīt," pastāstīja Liepājas domes Kultūras pārvaldes pasākumu un reklāmas nodaļas vadītājs Valdis Skujiņš. Taču festivāla apmeklētāju skaits liek par to šaubīties: kopumā uz dzintaru gan bija aptuveni 12 000 cilvēku, bet vismaz 3000 norakstāmi uz apkalpojošā personāla, mūziķu, sponsoru, lūgto viesu rēķina.

Viens no kādreizējiem Liepājas dzintara rīkotājiem Aivars Hermanis bilda, ka sekmīgai šāda mēroga pasākuma norisei nepieciešams vismaz viens hedlainers, kas spētu piesaistīt plašu publikas loku (līdzīgi kā Baltic Beach Party laikā to izdarīja Prāta vētra), taču kura honorārs rakstāms gandrīz ar sešiem cipariem. Vai liepājnieki to ir gatavi uzņemties – tas ir galvenais jautājums. Kāds cits mūzikas industrijas aprindās autoritatīvs cilvēks gan izteicās krietni skarbāk: "Liepājā liela nauda tiek tērēta visdažādākajiem mērķiem, bet mūzikai tā tiek mazāk.  Sesks ir autosportists, tāpēc rallijam par līdzekļu trūkumu nav jāsūdzas. Ja viņš būtu mūziķis vai arī par mēru kļūtu Skujiņš, tad Liepājas dzintaram par savu eksistenci nenāktos satraukties.

Foto: Aigars Lapsa

2006-08-18

 

Kultūras portāls SV.LV pašlaik darbojas arhīva režīmā un jaunas fotogalerijas tiek pievienotas tikai retumis. Mēs ļoti ceram, ka kādreiz projekts tiks atjaunots un atkal būs iespēja vienkopus uzzināt, kas notiek kultūras vidē Baltijas reģionā, sekojot notikumiem gan ziņu, gan fotogrāfiju, gan video un audio materiālos.

 

Jebkuras informācijas pārpublicēšana, daļēja vai pilnīga izmantošana bez rakstiskas saskaņošanas ar SV.LV redakciju ir stingri aizliegta. © SV.LV, 2001—2014

Kultūras portāls SV.LV E-pasts: redakcija@sv.lv. Ar lepnumu hostējamies uz VALSTS.LV serveriem kopš 2002. gada. SV.LV dizains un programmēšana — stereovaccine.

Lietām, kas tagad notiek un kā tās notiek ir paredzēts Mr. Serge blogs, tur arī tiek rakstīti jaunumi.