Warning: file_get_contents(http://mrserge.lv/apps/eu_cookie/index.php): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/sv-ftp/public_html/lib.php on line 239

Kultūras portāls

SV.LV

 

 

«Vaya Con Dios» koncerts Ķīpsalas hallē

Pasaulslavenā grupa «Vaya Con Dios» pēc ilgas klusēšanas izdevusi jaunu albumu un devusies Eiropas koncertturnejā, kuras ietvaros 25. novembrī viesojās arī Rīgā. Grupas «Vaya Con Dios» stāstu tieši pirms divdesmit gadiem Beļģijā aizsākuši trīs cilvēki – dziedātāja ar fascinējošo balsi Denija Kleina (Dani Klein), basists Dirks Šoufs (Dirk Schoufs) un ģitārists Villijs Lambegts (Willy Lambegt). Vēlāk šis sastāvs ir vairākkārt mainījies, protams, kā nesatricināma vērtība tajā vienmēr palikusi Denija Kleina, kuras nopelns ir gan grupas stils un repertuārs, gan arī fakts, ka nosaukumu «Vaya Con Dios» nereti asociē tikai ar viņas sievišķīgi spēcīgo vokālu (kas, starp citu ir ne retums mūzikas klausītāju aprindās).

Atsauksmes pēc koncerta bija visdažādākās – daži ar asarām acīs priecājās par koncertu, kuru redzēt pat nesapņoja, sakot: «Viennozīmīgi bija vērts gaidīt 10 gadus un gaidītu vēl 10, ja būtu nepieciešamība, tikai, lai varētu redzēt dzīvajā Deniju». Citi līksmo par grupas izteiktajām prognozēm pēc gada izdod jaunu albumu. Savukārt vietējie mūzikas kritiķi paziņoja, ka Latvijas publika nav spējīga atnākt uz koncertu un to līdz galam izbaudīt – nākot tikai, lai dzirdētu pāris hitus un tad ietu uz krogiem piedzerties.

SV.LV to vērtē neviennozīmīgi un uzskata, ka prāvais apmeklētāju pulks, kas bija ieradies vērot koncertu, bija apmierināti ar saņemto un ovāciju netrūka. Atliek vien cerēt, ka kādreiz mēs iemācīsimies mūziku vērtēt ne tikai no radiostaciju piedāvātā klāsta, bet arī ieiesim mūzikas veikalos, palasīsim diskogrāfiju un iepazīsimies ar mūziķu daiļradi tuvāk. Pirms, vai pēc koncerta – tam jau ir otršķirīga nozīme.

Papildus informācija par «Vaya Con Dios»: www.vayacondios.info

Teksts un foto: Sergejs Bižāns.

2005-11-25

 

Kultūras portāls SV.LV pašlaik darbojas arhīva režīmā un jaunas fotogalerijas tiek pievienotas tikai retumis. Mēs ļoti ceram, ka kādreiz projekts tiks atjaunots un atkal būs iespēja vienkopus uzzināt, kas notiek kultūras vidē Baltijas reģionā, sekojot notikumiem gan ziņu, gan fotogrāfiju, gan video un audio materiālos.

 

Jebkuras informācijas pārpublicēšana, daļēja vai pilnīga izmantošana bez rakstiskas saskaņošanas ar SV.LV redakciju ir stingri aizliegta. © SV.LV, 2001—2014

Kultūras portāls SV.LV E-pasts: redakcija@sv.lv. Ar lepnumu hostējamies uz VALSTS.LV serveriem kopš 2002. gada. SV.LV dizains un programmēšana — stereovaccine.

Lietām, kas tagad notiek un kā tās notiek ir paredzēts Mr. Serge blogs, tur arī tiek rakstīti jaunumi.