Warning: file_get_contents(http://mrserge.lv/apps/eu_cookie/index.php): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/sv-ftp/public_html/lib.php on line 239

Kultūras portāls

SV.LV

 

 

Stīva Veja koncerts Ķīpsalas hallē tūres «Real Illusions:Reflections» ietvaros

Diez vai kāds palika neapmierināts ar dzirdēto Stīva Veja koncertā. Ja arī palika, pats vainīgs – zināja taču, uz ko iet!

Iesildītāja statusā bija ģitārists Ēriks Sardinass, ko līdzi bija paņēmis pats Vejs. Viņš cerības nepievīla: Sardinass labi apzinājās savu lomu, tāpēc netēloja superstāru, bet mēģināja aizraut klausītājus ar kārtīgu smago blūzu un roku, kam piedevās bija ģitārtreļļi. Viņam izdevās. Brīžiem smagnējs kā Zaks Vaijelds, brīžiem nevainojams kā Džo Satriani, brīžiem aizrautīgs kā Edijs van Halens – Sardinass par sevi atstāja labu iespaidu.
Stīvs Vejs Rīgā ieradās koncettūres Real Illusions: Reflections ietvaros, un centās klausītājus ieinteresēt ar savu jaunāko disku, taču nepiemirstot arī agrāk izdotos.

Noteikti pieminēšanas vērts ir Veja pavadošais sastāvs. No spožā soloģitārista un taustiņnieka Tonija Makalpaina, kā arī basista Billija Šīhena daudzi gaidīja un arī sagaidīja brīnumus, bet bunģiera Džeremija Kolsona augstā meistarība bija pārsteigums. Pats Vejs rādīja brīnumus ģitāras pārvaldīšanā. Atlika vien pavērtu muti skatīties, ar kādiem meistarstiķiem viņš no ģitāras izvilina šim instrumentam it kā neraksturīgas skaņas.

Diemžēl Vejs pārāk ieciklējās savas meistarības demonstrēšanā. Instrumentālās fantāzijas nevarēja neaizraut, taču ar laiku tās sāka garlaikot. Arī saule ne tikai spīd un silda, bet arī žilbina, un no tās drīz sāk sāpēt acis. Aptuveni tā laikam secināja arī daudzi klausītāji, kuri, koncerta beigas negaidot, strīpām pameta Ķīpsalu. Jābūt ģitāristam arī pašam, lai spētu izvērtēt Veja koncertu, jo ierindas klausītājiem viņš tomēr bija par apnicīgu.

Teksts: Sandris Vanzovičs, NRA.
Foto: Sergejs Bižāns.

2005-10-13

 

Kultūras portāls SV.LV pašlaik darbojas arhīva režīmā un jaunas fotogalerijas tiek pievienotas tikai retumis. Mēs ļoti ceram, ka kādreiz projekts tiks atjaunots un atkal būs iespēja vienkopus uzzināt, kas notiek kultūras vidē Baltijas reģionā, sekojot notikumiem gan ziņu, gan fotogrāfiju, gan video un audio materiālos.

 

Jebkuras informācijas pārpublicēšana, daļēja vai pilnīga izmantošana bez rakstiskas saskaņošanas ar SV.LV redakciju ir stingri aizliegta. © SV.LV, 2001—2014

Kultūras portāls SV.LV E-pasts: redakcija@sv.lv. Ar lepnumu hostējamies uz VALSTS.LV serveriem kopš 2002. gada. SV.LV dizains un programmēšana — stereovaccine.

Lietām, kas tagad notiek un kā tās notiek ir paredzēts Mr. Serge blogs, tur arī tiek rakstīti jaunumi.